کانکس مخابراتی

کانکس مخابراتی و کانکس BTS از بهترین و پر کاربردترین محصولات شرکت ققنوس کانکس میباشد که دارای ویژگی های و مزایای بسیاری است که در ادامه به آن بیشتر میپردازیم.

کانکس مخابراتی یکی از محصولات ققنوس کانکس برای کارگذاشتن دکل های مخابراتی و اینترنتی می باشد.تمامی دکل های مخابراتی دارای دستگاه بی تی اس بوده که می بایست دستگاه روی زمین و در کنار دکل قرار گیرد.برای قرار گیری دستگاه و بدلیل اینکه دستگاه از آسیب هایی که ممکن است در هنگام بارندگی و یا تابش مستقیم آفتاب به آن وارد شود نیاز به یک کانکس با ابعاد مناسب برای آن می باشد.

از این رو خیلی مواقع به آن کانکس BTS نیز گفته می شود. در ادامه جهت آشنایی بیشتر با این سیستم و کانکس های مورد نیاز آن توضیحات و تصاویر مرتبطی ارائه شده است که با مطالعه آن می توانید در باره عملکرد و کاربرد این کانکس‌ها بیشتر آشنا میشوید.

مزایای کانکس مخابراتی

از ویژگی های کانکس مخابراتی میتوان به ضد آب بودن که  یکی از اولین و مهمترین ویژگی برای این نوع سازه ها بوده وچرا که با برخورد آب با دستگاه در عملکرد آن اختلال وارد شده و یا بکلی از کار می افتد.پس توجه به قابلیت ضد اب بودن سازه باید در اولویت قرار گرفته باشد و بهتر است برای خروجی هوا نیز از دمپر های مخصوص فیلتر دار استفاده شود.

از دیگر ویژگی های مهم کانکس مخابراتی حفظ دمای محیط بوده و از انتقال گرمای حاصل از تابش مستقیم خورشید به فضای داخلی کانکس جلوگیری کند که برای این منظور بهتر است ساخت کانکس با بدنه ساندویچ پانل استفاده کرد که خود بهترین عایق حرارتی بوده و از تبادل حرارتی بین فضای بیرون و داخل جلوگیری می نماید.

برای خنک کردن دستگاه در تابستان و همچنینین کاهش دمای دستگاه BTS می توان از یک کولر گازی کوچک و یا سیستم پد سلولزی در داخل کانکس استفاده کرد که در این صورت در هنگام تولید سازه می بایست فضایی جهت قرار دادن کندانسور روی بدنه آن تعبیه شده باشد و تمهیدات لازم جهت برق آن را در نظر گرفته باشیم.

کانکس مخابراتی BTS نیازی به پنجره نداشته و فقط یک درب برای ورود به فضای داخلی آن کفایت می کند که درب آن نیز بهتر از نوع ساندویچ پانل و بدونه شیشه باشد تا از تابش نور به فضای داخلی آن جلوگیری نماید همچنین درب می بایست دارای لاستیک های آبند بوده تا در هنگام بستن درب هیچ کونه آب یا گردو غباری نتواند به فضای داخلی راه یابد چرا که گردو غبار نیز یکی از عوامل کاهش عمر مفید دستگاه های الکترونیکی می باشد.

کاربری کانکس مخابراتی BTS

کاربری کانکس مخابراتی BTS  ویا همان وظیفه اصلی آنها آنتن رسانی و ارنج کردن ترافیک مورد نیاز هر منطقه جهت پوشش تلفن همراه یا شبکه اینترنت است. هر کدام از این دکل ها دارای یک دستگاه بی تی اس BTS بوده که کاربرد آن منتقل کردن این امواج به فرستنده های نصب بروی دکل بوده و جهت اطلاع بیشتر باید گفت که بطور معمول برد آنها یا درواقع مسافت تحت پوشش هرکدام بسته به مسطح بودن یا ناهموار بودن سطح زمین از( 18 تا 35)  کیلومتر است، که با انجام تمهیداتی جهت تقویت امواج می توان آن را افزایش داد. حفظ و نگهداری این دستگاه فرستنده درون محفظه یا کیوسکی بنام کانکس مخابراتی BTS صورت می گیرد.

تا شرایط جوی باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن و ارسال امواج نشده و از طرفی باعث کاهش عمر آن نیز نگردد. در این مبحث دو مسئله تاثیر گذار بر عملکرد و مدت زمان استفاده از دستگاه وجود دارد که یکی از آنها دمای آن بوده که با تعبیه سیستم خنک کننده در کانکس مخابراتی BTS این امر صورت می گیرد و دیگری جلوگیری از تابش مستقیم خورشید بر روی دستگاه بوده که این امر نیز به کمک این کیوسک امکان پذیر بوده.در رابطه با امواج و ممضرات آن برای انسان نیز صحبت ها و نظریه های متعددی شنیده می شود اما توصیه عموم رعایت فاصله 250تا 350 متری از این دکل ها با خانه های مسکونی بوده. در ادامه تصویری از یک دستگاه مخابراتی BTS قابل مشاهده است که تولید کشور فرانسه بوده.

همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

انواع کانکس مخابراتی

کانکس ‌های مخابراتی مانند سایر سازه ها، انواع مختلفی دارند. این سبک کانکس ها معمولاً نمای بیرونی مشابهی دارند و تفاوت ظاهری کمی بین آنها وجود ندارد. تنها وجه تمایز آنها در ماهیت ثابت و متحرک این نوع سازه است.

کانکس مخابراتی ثابت

این نوع ساخت و ساز برای یک مکان خاص ساخته شده است. هنگام ساخت کانکس مخابراتی ثابت، باید شرایط آب و هوایی محلی را در نظر گرفت. در ادامه به برخی از ویژگی های منحصر به فرد این نوع سازه های پیش ساخته می پردازیم.

  • ساختمانی با امنیت بالا جهت برقراری ارتباط با سراسر کشور
  • امکان نصب دوربین مدار بسته در کانکس مخابراتی BTS
  • پتانسیل برای نصب چندین نوع دکل مخابراتی
  • جهت گیری و ردیابی خودرو مبتنی بر GPS
  • مجهز به سیستم خنک کننده، دیزل ژنراتور، کپسول آتش نشانی و روشنایی داخلی

کانکس مخابراتی سیار

سازه های متحرک و یا قابل حمل نام دیگری برای این نوع کانکس ها است. همانطور که از نام آن پیداست، می توانید این نوع سازه را به راحتی به مکان دیگری منتقل کنید. این نوع ساختمان ها در مواقع اضطراری مانند راهپیمایی ها و همچنین حوادثی مانند سیل و زلزله احتمالی به کار گرفته می شوند. تمامی ویژگی های کانکس ثابت در کانکس سیار وجود دارد. در زیر این کانکس ها چرخ ‌هایی قرار می‌گیرد که امکان جابه‌جایی وجود داشته باشد. با کمک یک ماشین و یک زنجیر، می توانید سازه مورد نظر را به راحتی به مکان دیگری منتقل کنید.

خوب است بدانید: کانکس ویلایی چیست؟

ویژگی های کانکس مخابراتی

همانطور که قبلاً اشاره شد کانکس مخابراتی BTS بسته به کاربردشان دارای ویژگی های زیر هستند:

مقاومت در برابر نفوذ آب و رطوبت:

از آنجایی که تجهیزات مخابراتی به ویژه دستگاه های BTS در کانکس های مخابراتی نسبت به رطوبت و آب (البته گرد و غبار) بسیار حساس هستند، کانکس ها فوق باید ضد آب باشد. استفاده از کفپوش های مستحکم، دمپرهای تخصصی با فیلتر خروجی هوا و … مواردی هستند که ضد آب بودن  کانکس های مخابراتی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

حفظ دما و جلوگیری ازانتقال گرما به داخل کانکس:

توصیه می شود که برای ساخت کانکس مخابراتی از ساندویچ پانل های ضخیم برای حفظ دما و جلوگیری از انتقال حرارت به داخل کانکس ها استفاده شده باشد. این به این دلیل است که در برابر انتقال حرارت (در داخل و خارج از BTS) عایق است و به حفظ دمای داخلی  کانکس ها کمک می کند.

ویژگی های درب و پنجره:

درب و پنجره برای کانکس ها ضروری نیست و نصب پنجره به آنها اصلا توصیه نمی شود. وجود تنها یک درب  تماما از ساندویچ پانل (که به پانل درب نیز معروف است) و دارای درزگیر لاستیکی است توصیه می شود، تا علاوه بر عایق بودن کامل در برابر نفوذ آب، رطوبت و گرد و غبار نیز کاملاً مقاوم باشد. برای ورود و خروج فقط یک در لازم و کافی است.

سیستم خنک کننده:

با توجه به آسیب پذیری تجهیزات مخابراتی در برابر ناپایداری گرما و دما، به ویژه دستگاه BTS در داخل کانکس های مخابراتی (همانطور که در «کاربرد کانکس های مخابراتی» گفته شد)، وجود دستگاه خنک کننده ضروری است. سبدی به منظور استقرار نصب کندانسور سیستم خنک کننده (اسپلیت، کولر و …) و همچنین تاسیسات سیم کشی برق، در حین ساخت کانکس های مخابراتی، تعبیه شده است.

ویژگی های ظاهری:

کانکس ها های مخابراتی ساندویچ پانل معمولی به رنگ سفید یا خاکستری هستند. کانکس های ذکر شده گهگاه با رنگ های خاکی و پوشش های رنگی جنگلی برای مخفی کاری و امنیت بیشتر ارائه می شوند. کانکس های مخابراتی می توانند در اندازه های مختلف باشند، اما معمولاً در ابعاد 2×2 یا 2.5×3 ساخته می شوند.

تجهیزات  کانکس:

بسته به نوع و کاربری، کانکس های مخابراتی دارای امکانات رفاهی مختلفی هستند، اما به طور معمول دارای امنیت بالایی هستند و شامل ویژگی هایی مانند قفسه های مخابراتی، ماژول های موقعیت یابی GPS، کپسول های اطفا حریق، سیستم های روشنایی داخلی، دیزل ژنراتورها، سیستم های خنک کننده هستند. ، سیستم های هیدرولیک با تسطیح اتوماتیک، دوربین های امنیتی، دکل و وینچ های مخابراتی پنوماتیک و …. می باشند.

ساخت کانکس مخابراتی

ساخت کانکس مخابراتی بسته به ابعاد و محل قرار گیری یا همان جهت گیری سازه در مرحله ترسیم های اولیه و بسته به وسعت فعالیت آن متفاوت بوده و برای سایت های بزرگ ممکن است سازه های خیلی بزرگی نیاز باشد اما بطور معمول ساخت کانکس مخابراتی بصورت کیوسک کوچکی در ابعاد 2*2 الی 2.5*3 متر بصورت روتین از جنس ساندویچ پانل بوده و رنگ آن نیز معمولا سفید یا خاکستری می باشد اما در مناطق امنیتی برای استتار سازه ممکن است از رنگ های خاکی یا استتار جنگل نیز برای بدنه خارجی آن استفاده شود که این گزینه با درخواست خریدار در هنگام ساخت اعمال می گردد.

ققنوس کانکس تولید کننده انواع کانکس و سازه های پیش ساخته به عنوان مشاور طراح و مجری سازه کانکس های مخابراتی BTS بی تی اس و رک های انتقال امواج در تجهیز سایت های انتقال تصویر و امواج در کنار پیمانکاران و شرکت های مخابراتی حضور داشته و همواره نمونه های از پیش تولید شده ای جهت سرعت بخشیدن به تجهیز سایت و دکل از کانکس مخابراتی را در محل کارخانه داشته و در صورت نیاز به ابعاد های بزرگ نیز در اسرع وقت سفارشات را پیگیری و تولید می نماید.

برای سفارش و استعلام قیمت تماس بگیرید

امکانات کانکس مخابراتی

ابعاد کانکس مخابراتی

به منظور ساخت کانکس مخابراتی، ابعاد سازه مورد نظر یکی از مهمترین مشخصه‌ها می‌باشد. این آیتم بسته به نظر کاربر می‌تواند متغییر باشد. البته این نکته را خاطر را همین جا یاد آور شویم که محدودیتی برای ساخت آن وجود ندارد. بدین مفهوم که حتی می‌توان این کانکس پیش ساخته  مخابراتی را در ابعاد بزرگ تر، پس از طراحی – ساخت در محلی که شما مد نظر دارید مورد استفاده قرار دهید. البته در اکثر سفارشاتی که مجموعه ققنوس کانکس تا کنون پذیرش نموده است، مشتریان ابعاد 2*2 تا 2.5*3 متر را در مشخصات سفارش قید می‌کنند.

جنس کانکس

بیشتر مواقع جنس کانکس BTS مصالحی از جنس ورقه های ساندویچ پانل می‌باشد. همانطور  که در ویژگی های بعدی شرح می‌دهیم به جهت خصوصیات خاص صفحات پانل ساندویچی به جهت داشتن عایق های حراراتی و رطوبتی است که آن را برای ساخت این سازه پیش ساخته در اولویت قرار می‌دهد و برای هر نوع شرایط آب و هوایی سازگاری دارد. از سویی حداقل ضخامتی که انی صفحات ساندویچ پانل دارند شامل 4 الی 8  سانتی متر است.

مقاومت در برابر نفوذ آب در کانکس BTS

ضد آب بودن از جمله مشخصه‌های بارز این نوع از کانکس پیش ساخته است. به همین منظور مهندسین ققنوس کانکس برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل آن از آب بند استفاده می‌کنند تا زمانی به جهت بارش برف و باران، در کارکرد آن اختلالی ایجاد نگردد.

وجود دمپر

بیشتر اوقات دریچه دمپر را در کانال و دودکش ها قرار می‌دهند تا هوای داخل را تحت کنترل درآورند. طراحان ققنوس کانکس های پیش ساخته از این ابزار در داخل کانکس مخابراتی استفاده می‌کنند تا هوای داخل این باکس به نوعی تنظیم شود. بسیاری مواقع برای خارج شدن هوای داخل کانکس BTS می‌توان از دمپرهای هوایی نقش فیلتر هوا را برعهده دارد،  استفاده نمود.

امکان جابجایی آسان

از آنجایی که اکثر کانکس های پیش ساخته بسته به شرایط و موقعیت بهتر، امکان جابجایی دارند، بنابراین کانکس مخابراتی هم از این اصل مستثنی نبوده و پس از مدتی می‌توان سازه را به منظور حفاظت از تجهیزات مخابراتی به محل دیگری انتقال داد. هر چند در اکثر مواقع نوع ثابت آن برای کانکس تجهیزات برقی در نظر گرفته می‌شود.

کنترل دما محیط کانکس مخابراتی

با توجه به این ویژگی کانکس مخابراتی می‌توان دیگر دمای داخل کانکس دچارن نوسان نمی‌شود. به طور مثال اگر بر حسب گرمای شدید یا تابش مستقیم نور خورشید، بر حسب مصالحی که در بدنه سازه پیش ساخته BTS استفاده می‌شود از جمله استفاده از صفحات پانل ساندویچی بر حسب عایق حرارتی که در آن استفاده شده است برای هر نوع شرایط جوی مناسب می‌باشد. به کمک ورقه های ساندویچ پل دمای داخل کانکس با تغییرات دمایی بیرون آن دچار نوسان نمی‌گردد.

سیستم خنک کننده دستگاه (BTS)

در فصول گرم سال و نیز به منظور متعادل کردن دمای داخل کانکس BTS از می‌توان از وجود کولرهای گازی متناسب آن فضا بهره برد.

درب و پنجره کانکس مخابراتی

برای ساخت سازه پیش ساخته مخابراتی نیازی به پنجره نیست. برای ورود خروج داخل کانکس مورد نظر هم می‌توان از یک دربی که جنس آن صفحات پانل ساندویچی است استفاده نمود. البته بهتر است این سازه هیچگونه پنجره‌‌ای نداشته باشد تا به عبارتی مانع ورود تابش نور خورشید به داخل فضای کانکس مخابراتی شد.

رنگ سازه مخابراتی

عموماً رنگ این نوع از کانکس پیش ساخته خاکستری و سفید است. البته ای نبخشبسته به نظر مشتری می‌تواند تغییر کند و مطابق با رنگ دلخواه ارباب رجوع رنگ آمیزی شود.

واشر آبندی

به منظور جلوگیری از نفوذ آب یا ورود گرد و غبار به نگام باز و بست هشدن درب کانکس پیش ساخته مخابراتی بهتر است از لاستیک آب بند استفاده نمود. با این کار به نوعی طول عمر دستگاه BTS خود را افزایش می‌دهید.

سیستم اطفاء حریق کانکس مخابراتی

سیستمی که از نوع مکنده در داخل این کانکس جانمایی می‌شود تا هنگام حریق، هوای داخل را به بیرون منتقل کند، در این لحظه، آن گازی که در درون کانکس تجهیزات برقی قرار گرفته فعال شده و آتش ایجاد شده را خاموش می‌کند.

بیشتر بخوانید: کانکس اتاق کنترل

استعلام قیمت کانکس مخابراتی BTS

یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از هزینه های دقیق مربوط به برنامه ریزی و سفارش ساخت کانکس به ویژه کانکس مخابراتی BTS، بررسی لیست قیمت انواع کانکس است که با کلیک بر روی صفحات محصول انجام می شود. شما می توانید با پرکردن فرم مناسب در صفحه فوق، علاوه بر مطالعه راهنمای کامل قیمت کانکس، اطلاعات قیمت کانکس مخابراتی بی تی اس را با توجه به امکانات رفاهی و عوامل تعیین کننده قیمت کانکس پیش ساخته درخواست کنید.

نحوه خرید کانکس مخابراتی

قیمت کانکس مخابراتی بسته به عوامل مختلفی متفاوت است و اندازه آنها یکی از مهم ترین آنها است. کانکس های بزرگتر هزینه بیشتری دارند زیرا از مواد اولیه بیشتری استفاده می کنند. چند عنصر دیگر هستند که قیمت کانکس مخابراتی BTS را تعیین می کنند. بدون شک، افزودن و کاستن هریک از این قابلیت ها باعث تغییرات قیمت کانکس مخابراتی BTS خواهد شد.

اگر می خواهید از مشخصات قیمت محصول انتخابی خود و همچنین شرایط ساخت و تحویل آن مطلع شوید، کافی است با متخصصان ما تماس بگیرید تا دراسرع وقت اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. متخصصان این شرکت آمادگی دارند به تمامی سوالات شما در رابطه با این محصول پاسخ دهند و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. خدمت به شما برای ما یک افتخار است. منتظر تماس شما هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *