کانکس ژنراتور

 

کانکس ژنراتور به نوعی از سازه پیش ساخته گویند، که جهت قرار گرفتن انواع ژنراتور جهت تولید برق و جریان مورد استفاده قرار میگیرد ما اولین شرکت در زمینه ساخت کانکس های ژنراتور مگنتی میباشیم.

کانکس سایلنت همان طور که از نامش پیداست جهت صداگیری دیزل‌ها و ژنراتورهای برق داخل آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این سازه‌ها علاوه بر کاهش صدا به عنوان یک محافظ و پوشش سبب ایجاد محیطی الکترواستاتیک و محفوظ ماندن دستگاه‌ها از عوامل محیطی بیرونی مانند برف،‌باران، یخ زدگی در فصل زمستان و نفوذ گرد و غبار خواهد شد. که در نهایت سبب افزایش کارایی و طول عمر دستگاه ژنراتور  می‌گردد.

امکانات کانکس ژنراتور

 

اجزای اصلی کانکس شامل موتور، دستگاه تولید برق، سیستم سوخت، تنظیم کننده ولتاژ، سیستم سردسازی و اگزوز و…می‌باشد که توسط آن انرژی حاصل از نیروی مکانیکی به دست آمده از منبع بیرونی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند در حقیقت با استفاده از انرژی مکانیکی وتولید بار الکتریکی در سیم پیچ‌ها برق رو به عنوان خروجی سیستم تولید می‌کند.

کانکس زنراتور مگنتی
کانکس ژنراتور
کانکس صنعتی
کانکس سایلنت ژنراتور

ابعاد کوچک کانکس ژنراتور

 

ابعاد کوچک موتور ژنراتور معمولا جهت تولید برق مصرفی منازل، فروشگاه‌ها، ادارات کوچک که به شبکه برق شهری دسترسی ندارند استفاده می‌شود. ژنراتورها توان مختلفی داشته و نوع دیزلی آن توان تولید برق بالایی داشته و جهت تامین برق منابع سه فاز صنعتی به کار گرفته می‌شود.

معمولا برای ژنراتورهای کوچک از کابین سایلنت استفاده می‌شود این کابین‌ها به لحاظ نوع کاربرد تفاوتی با کانکس ندارند وجه تمایز آن با کانکس سایلنت در ابعاد آن است که متناسب با سایز ژنراتورهای کوچک می‌باشد همچنین دسترسی به تمام بخش‌های کانکس از بیرون و توسط درب  بازشوها می‌باشد.

مزایای استفاده از ژنراتور در کانکس

 

بسیاری از وسایل نقلیه بزرگ مانند کشتی و یا قطار نیز نه تنها برای تامین روشنایی و برق مصرفی بلکه برای نیروی محرکه نیز از آن استفاده می‌کنند استفاده از ژنراتور حرکت یکنواخت و قدرتمند تری را به وسیله نقلیه می‌بخشد.

قابل توجه است که در بسیاری از موارد این موتورها در نزدیکی منازل مسکونی و یا ساختمان اداری قرار گرفته است از همین رو استفاده از کانکس سایلنت جهت کاهش صدای ژنراتور امری ضروری است.

بهترین نوع این سازه‌های پیش ساخته نیز  تولید شده و به جهت استفاده از عایق‌های صداگیر قوی مانند پلی اورتان، در این سازه‌ها بخوبی مشکل صدای بلند ژنراتورها حل خواهد شد.

سرد سازی ژنراتور در کانکس ساندویچ پنل

 

جهت خنک سازی محیط داخلی کانکس ژنراتور از سیستم کولینگ پدسولزی مورد استفاده قرار میگیرد، که سبب خنک سازی و افزایش راندمان ژنراتور قرار گرفته در کانکس میگردد.

رده انرژی +++A کانکس ژنراتور
۸۵ درصد راندمان بیشتر
۷۰ درصد کاهش صدا

کانکس ژنراتور مگنتی

 

کانکس ژنراتور مگنتی دارای تفاوت های بسیاری نسبت به کانکس معمولی است، که مهم ترین آن به دولایه بودن آن و همچنین الکترواستاتیک بودن آن اشاره کرد، در کنار این تفاوت ها کانکس ژنراتور مگنتی دارای استانداردهایی رده بالا در این زمینه میباشد.

مشخصات کانکس ژنراتور

 

مشخصات کانکس ژنراتور به ابعاد و نوع ژنراتور یا دیزل قرارگرفته در آن است، از این رو شاسی این نوع سازه ها بصورت دور کلاف با تیرآهن ۱۴ یا ۱۶و یا ۱۸ میباشد، که برای پوشش خارجی آن از ورق گالوانیزه الکترواستاتیک و یا ساندویچ پنل با چگالی ۴ سانتی متر مورد استفاده قرارمیگیرد، نوع درب و پنجره upvc  و شیشه ها دوجداره میباشند.

کانکس سایلنت ژنراتور

 

طبیعتا قبل از طراحی و ساخت کانکس سایلنت لازم است اطلاعات فنی دستگاه ژنراتور را تهیه کرد تا بر اساس آن بتوان ابعاد سازه، درب‌ها،  محل قرارگیری اگزوز و تابلوهای برق را در پلان و نقشه‌ای که توسط مهندسین طراح ققنوس کانکس تهیه می‌شود لحاظ کرد. این کار از بروز خطاهای احتمالی و ناخواسته در حین عملیات تولید پیشگیری می‌کند.

اما در کانکس طراحی شده یک متر از هرطرف در اطراف دستگاه ژنراتور جهت ورود یکنفر برای تعمیر و نگهداری وجود دارد. نوع متریال این کابین‌ها نیز از ورق فولادی ضخیم یا برای دریافت بالا ترین راندمان از ساندویچ پنل همراه با اسفنج صداگیر و یا فوم تزریقی می‌باشد.

دو دریچه نیز همواره در تمامی کانکس‌های سایلنت به چشم می‌خورد از آن جایی که این ژنراتورها از سوخت بنزین و یا گازوئیل استفاده می‌کنند تعبیه بخشی در کانکس جهت خروج اگزوز دیزل که از آن دود حاصل از سوخت گازوئیل خارج می‌شود الزامی است.

به همین منظور یکی از این دریچه‌ها جهت خروج اگزوز و دریچه دیگر جهت هواگیری و خنک شدن رادیاتور و موتور ژنراتور تعبیه شده است ترجیحا بهتر است از یک فن تهویه هوا هم جهت خنک کردن فضای داخلی کانکس استفاده شود.

لازم به ذکر است که به دلیل وزن سنگین این دستگاه ها بدنه و کف کانکس باید مقاوم بوده و از بهترین و مرغوب ترین متریال و مصالح تولید شده باشد تا تحمل دمای بالا، لرزش زیاد و تحمل بار در این سازه را داشته باشد.

در همین راستا توصیه میکنیم اگر قصد خرید این سازه‌ها را دارید توجه داشته باشید که از ساندویچ پانل با ضخامت ۴ سانتی متر در ساخت آنها استفاده شده باشد تا علاوه بر مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش سوزی به لحاظ ساختاری نیز دچار فرسودگی نشده و بتواند تا حد زیادی از صدای ژنراتور را مهار کند.

کانکس بی صدا
کانکس صنعتی
کانکس ژنراتور

قیمت کانکس ژنراتور

 

قیمت این نوع کانکس ها وابسته به ابعاد و متریال مصرفی دارد که بروز بررسی و محاسبه میگردد از این رو شما عزیران جهت دریافت آخرین قیمت ها با کارشناسان ققنوس کانکس تماس حاصل فرمایید.