کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای


کانکس شیشه ای

هم اکنون که به این صفحه وارد شدید و در پی دریافت اطلاعاتی در خصوص کانکس شیشه ای می‌باشید، ما از همین حالا ورودتان را به این جمع تبریک می‌گوییم، چرا که به مکان درستی قدم گذاشتید، از اینرو امیدواریم بتوانیم با بیان مطالبی در خصوص کیوسک شیشه‌ای حتی شده برای لحظاتی کوتاه پاسخ مناسبی برای برخی از سوال هایتان داشته باشیم. به طور حتم شما هم این مسئله را تأیید می‌کنید، زمانی که، بخش زیادی از فضای مسقف شده تان از شیشه شکل گرفته شده باشد، بهتر می‌توانید خدمات و محصولات خود را به مخاطبین و کسانی که از اطراف محل کارتان عبور می‌کنند ارائه دهید.

ما و شما با هدف مشترکی که داریم در ادامه به کمک مطالب این مقاله تحت عنوان کیوسک شیشه‌ای و نیز با توجه به ویژگی های متعددی که کانکس شیشه ای دارد، می‌توانیم در این مدت زمان اندک در کنار هم تبادل اطلاعات کنیم و در ادامه این افتخار نصیب مان گردد تا همراه اول خوبی به منظور طراحی و ساخت انواع کانکس من جمله کانکس شیشه‌ ای شما باشیم

 

کانکس شیشه ‌ای چیست؟

اگر بخواهیم برای چیستی کانکس شیشه ‌ای کمی موضوع را برایتان باز کنیم، می‌بایست گفت این سازه پیش ساخته می‌تواند تمام اضلاع آن حاوی شیشه هایی چون سکوریت و … باشد یا این که نه، با توجه به کاربری که دارید یک یا دو ضلع آن شیشه باشد. بدین ترتیب برای اینکه در روزهای آفتابی وجود شیشه برای افراد داخل آن مزاحمتی ایجاد نکند می‌توان از متریال ها و مصالحی استفاده کرد که به راحتی این مسئله را برطرف نمود. از طرفی، مشاورین و کارشناسان ما می‌توانند راهکارهای ویژه و کارسازی را ارائه دهند، منتها در این جا فقط به این مسئله اشاره کنیم که، یکی از این روش ها می‌تواند آن باشد که از شیشه های دودی برای ساخت کانکس شیشه ‌ای استفاده نمایید.

از اینرو، کانکس شیشه ‌ای برای کسانی که مسئول دفاتر و مراکز اداری و فروشگاهی و یا همچنین غذاخوری ها، کافی شاپ ها می‌باشند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در صورتی که شما هم در چنین فضاهایی مشغول به کار هستید و بسته به اقتضای محیط کارتان نیازمند آن می‌باشید که دید بهتری به محیط بیرون خود داشته باشید، پیشنهاد ما این است که طراحی – ساخت کانکس شیشه‌ ای را در اولویت قرار دهید و در ادامه معتبرترین و باتجربه ترین مرکز را برای این کار برگزینید. بنابراین کادر مجرب ققنوس کانکس خاورمیانه با ۱۰ سال تجربه اندوزی در این عرصه، به طور حتم بتواند پاسخگوی همه نوع نیاز شما در امر ساخت کانکس شیشه‌ ای باشد.

کاربرد کانکس شیشه ‌ای

  • بهتر است بدانید کیوسک شیشه‌ای را برای مکان هایی چون نگهبانی انواع بیمارستان ها، سازمانها و ادارات و مراکز دولتی – خصوصی و … بیشترین کاربرد را دارد.
  • در میان مشاغل متعدد که در حال حاضر وجود دارد، به خوبی می‌توان از این کانکس پیش ساخته برای محل کار خود بهره برد.به طور مثال می‌توان به گل فروشی ها، اغذیه فروشی ها و … اشاره نمود.
  • بر حسب موضوعات مختلف در محوطه انواع نمایشگاه ها می‌توان از این سازه پیش ساخته به عنوان اطلاع رسانی و معرفی محوصلات نمایشگاه در مکان های مختلف و… استفاده نمود.
  • برخی مواقع بعضی موسسات و ادارات بر مبنای اهدافی که دارند به دنبال ساخت کانکس مدیریتی آن هم از نوع کانکس شیشه ‌ای می‌باشند.
  • برای باجه ها و کیوسک هایی که در سطح شهر به منظور اطلاع رسانی یا بلیط فروشی دایر شدند، می‌توان این کانکس را مورد استفاده قرار داد.
  • در کل بر اساس هدفی که دارید و می‌خواهید افراد بیرون و داخل کانکس شیشه ‌ای دید مناسب به محیط اطراف خود داشته باشند، این سازه می‌تواند انتخاب مطلوبی باشد.
  • در سایر بخشها و حوزه ها از جمله، بخش صنعت می‌توان از این نوع کانکس تحت عنوان کانکس شیشه ‌ای مدیریتی برای مدیران شرکت ها و مراکز در کوتاهترین زمان بهره برد.
  • کانکس شیشه‌ای کنترل، گونه‌ای دیگر از کاربری کانکس شیشه‌ای می‌باشد که بیشتر در کارگاه ها و معادن و … به منظور کنترل امور با مستقر کردن افراد یا افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع کانکس شیشه ای

کانکس های شیشه ای یا سازه های پیش ساخته با جداره های بزرگ شیشه ای به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که این تقسیم بندی بر اساس مقدار سطوح شیشه ای بکار رفته در آنها بوده و عبارتند از :

۱. کانکس با دیواره های شیشه ای

این سازه ها همانگونه که از نامشان مشخص است مانند کانکس های دیگر بوده با این تفاوت که جداره های شیشه ای آنها بزرگ و گاها تمامی سطح یک ظلع سازه را شامل شده و گاها بنا به نوع طرح ممکن است دو و یا هر چهار ضلع آن شیشه ای باشد و حتی تقسیم بندی و پارتیشن های داخلی نیز از نوع شیشه در نظر گرفته شده باشد. این دسته از سازه ها برای کاربری های اداری و عمومی مانند دفتر کار ، اتاق انتظار مراجعین ، کیوسک شو کردن محصولات ویژه ، آزمایشگاه، نمایشگاه و اتاق گفتگو معمولا استفاده می شود و کمتر در محیط های کارگاهی و صنعتی دیده می شوند.

ویژگی ها : در این نوع از کانکس شیشه ای مساحت شیشه ها ، رنگ شیشه و نوع آنها بنا به سفارش قابل تغیر بوده و امکان نصب درب ریلی اتومات نیز در آنها وجود دارد.

۲. کانکس های تمام شیشه ای

تفاوت اصلی این سازه ها با نوع قبلی این است که در کانکس های تمام شیشه ای علاوه بر دیواره ها یا پارتیشن های داخلی سقف سازه نیز از نوع شیشه و شفاف طراحی شده است. بیشتر استفاده این سازه برای مصارف گلخانه ای و کشاورزی جهت جذب حداکثر اشعه های مفید خورشید برای گیاهان بوده اما در برخی موارد کاربری هایی نظیر اتاق گفتگو ، آزمایشگاه و اتاق های اداری نیز دارد اما با این تفاوت که حتما می بایست از آنها در محیط داخلی و سرپوشیده استفاده شود و نقش آنها معمولا صرفا جهت ایجاد فیلتر صوتی یا جلوگیری از انتشار ذرات معلق بوده چرا که به دلیل شیشه ای بودن سقف ، در محیط های باز و بدون حائل یا سایه بان نمی توان از آنها برای کاربری های نظیر اداری استفاده کرد مگر در مکان هایی که ساختمان های بلند مانع از تابش مستقیم خورسید در تمامی ساعات روز می گردند. در چنین شرایطی مانند عکس زیر حتی می توان  از کانکس شیشه ای به عنوان فضای غذاخوری یک رستوران یا کافه نیز استفاده کرد.

ویژگی ها : کانکس تمام شیشه ای بیشتر در محیط های داخلی و سرپوشیده استفاده می گردد اما در مکان هایی که آفتاب مستقیم وجود ندارد نیز می توان از آنها در محیط های خارجی استفاده نمود.

کاربرد کانکس شیشه ای

این دلایل مختلفی برای طراحی و ساخت کانکس شیشه ای وجود دارد که مهمترین آنها ایجاد دید مناسب و پویا نمودن یک فضا می باشد. اما محدودیت هایی نیز در استفاده از این نوع سازه پیش ساخته نیز وجود دارد که باعث میگردد از آن در هر فضایی استفاده نشود، مانند فضا های کارگاهی و عمرانی  اما همچنان کانکس شیشه ای و فانتزی در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که مهمترین آنها عبارتند از :
۱. کاربری دفاتر اداری
۲. کانکس غرفه های نمایشگاهی
۳. فضا های پذیرایی و رستورانی یا کافه
۴. فضا های آزمایشگاهی
۵. اتاق های کنترل
۶. گلخانه و پرورش گیاهان
۷. فروشگاه محصولات خاص
۸. کیوسک های حراستی و اتاقک نگهبانی

ویژگی های کانکس شیشه‌ ای

در این بخش ویژگی های کانکس شیشه ای را برای شما بازگو می کنیم:

اینستاگرام کانکس سپهر

متنوع بودن در کاربری

به سبب کاربری های مختلفی که کانکس شیشه‌ای دارد، منجر شده بدون هیچ محدودیتی با رعایت و ضوابط ساخت و ساز بنا، تولیدکنندگان و طراحان ققنوس کانکس خاورمیانه با توجه به درخواست مشتری و تحت نظر کارشناسان، نمونه کارهای متعدد و متنوعی را در آرشیو کاری خود در امر طراحی – ساخت انواع کانکس من جمله کانکس شیشه ‌ای به یادگار داشته باشند، شاید یکی از آن طرح ها، کانکس مورد نظر شما باشد. از سویی با توجه به کاربری متفاوت، به تبع ابعاد سازه پیش ساخته دچار تغییر خواهد شد و قدر مسلم آن است که امکانات و تأسیسات آن قدری دچار تغییر می‌گردد.

اسکلت سازه

از آنجایی که بیشترین موضوعی که در کانکس شیشه ‌ای بر آن تأکید شده است و به نوعی همین امر سبب نامگذاری آن بر روی کانکس مورد نظر شده، مبحث شیشه می‌باشد. از اینرو در خصوص طراحی و ساخت کیوسک شیشه‌ای برای اینکه با اطمینان خاطر بیشتری، طراحان و سازندگان کانکس مطبوعاتی مبادرت به ساخت این نوع از سازه پیش ساخته بر حسب کاربری آن اقدام نمایند، استفاده از شیشه سرتاسری در همه اضلاع یا یک بخش از اضلاع آن مطمئن ترین کار می‌باشد.

در جریان باشید که شیشه سکوریت وزن زیادی دارد، توصیه مهندسین این حوزه آن است که برای مواقعی همچون انتقال سازه به محل نصب یا هر زمان دیگری دچار حادثه نشوید، ستون سازه شیشه‌ای از نوع پروفیل آهن سنگین باشد. لذا برای شمایی که در پی تهیه کانکس شیشه ‌ای هستید این نوع از شیشه بسیاری اوقات مناسب ترین گزینه می‌باشد.

اتصالات کانکس شیشه ای

در ادامه، تا اینجای مطالب که در خصوص آشنایی شما با کانکس شیشه ‌ای صحبت کردیم، شاید سوال تان آن باشد که اتصالات آن به چه نحوی است؟ در پاسخ می‌توان گفت که اتصالات قطعات و اجزای این کیوسک شیشه‌ای من جمله ستون ها از جوش های ممتد در بخش تولید شرکت ققنوس کانکس خاورمیانه بکار گرفته می‌شود.

از طرفی، شاسی این کانکس پیش ساخته که بیشتر اوقات برای راه اندازی کافی شاپ، مراکز همچون فروشگاه و … یا هر هدف دیگر بنا می‌گردد بر اساس ضوابط و قوانین ساختمان سازی از نوع تیرآهن با نمره های مختلف دور کلاف و به همراه قیدهای فرعی است.

به هر روی مهندسین سازه در طراحی و ساخت کیوسک شیشه‌ ای به گونه ‌ای عمل می‌کنند که هنگام انتقال و جابجایی به هیچ وجه اسکلت و شاسی آن دچار تغییر شکل نشود.

مهمترین مسئله‌ای که شاید در ذهن شما خوانندگان این مقاله در ارتباط با کانکس شیشه ‌ای باشد، آن است که این سازه پیش ساخته که بیشتر قسمت های آن از شیشه دربر گرفته است، آیا از امنیت کافی برخوردار است؟ در بررسی مهمترین ویژگی های کانکس خالی از لطف نباشد اگر بخواهیم قدری هم در خصوص کانکس پیش ساخته با شما به گفتگو بنشینیم

ایمنی سازه

بسیاری مواقع این سازه پیش ساخته زمانی که در یک محوطه و محیطی که دارای دوربین های مدار بسته امنیتی از جمله، پاساژها، فروشگاه ها، بیمارستانها، ادارات- شرکت ها، یا حتی مراکز تفریحی به کار گرفته می‌شود، دیگر نیازی نیست نگران امنیت این سازه پیش ساخته بود.

از طرف دیگر، برای حفظ ایمنی این سازه پیش ساخته می‌توان از حفاظ هم استفاده نمود. به همین خاطر بسیاری این سوال برایشان پیش می‌آید که این کار باعث نشود در زیبایی نمای کلی کانکس شیشه ‌ای اختلال ایجاد کند. به طور حتم با یک سری تدابیری که بر این موضوع اندیشیده شده است و به عبارتی به کمک نرده های پلکانی که مشابه مدلهایی که در بازار موجود است، کانکس شیشه ‌ای را از هر نوع سرقت و دستبردی در امان خواهد بود.

نکته بعدی در خصوص بیان شیوه‌های برای حفظ امنیت کیوسک شیشه‌ای به مانند کانکس فروشگاهی، کانکس مطبوعاتی و سایر کانکس هایی از این دسته را می‌توان علاوه بر حفظ زیبایی، موارد امنیتی را در آن رعایت نمود و از کرکره برقی و … برای این موضوع استفاده نمود. البته این مسئله را هم در نظر داشته باشید استفاده از کرکره برقی تا حدود مجموع هزینه های ساخت کانکس مورد نظرتان را دچار نوسان می‌کند، پس با مشاوره گرفتن از مشاورین مرکز ما می‌توانید به ایده آل ترین کانکس شیشه ‌ای که با هدف و بودجه شما هم خوانی دارد، امنیت سازه مورد نظر را به خوبی حفظ نمایید.

نمای کانکس شیشه ‌ای

در این بخش ابتدا بایستی در نظر داشت که مشتری با توجه هدف و بودجه‌ای که دارد به دنبال چه نوع نمایی است. مورد بعدی در حین بررسی کانکس شیشه‌ای آن است که نمای اصلی سازه(استراکچر) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در بخش استراکچر برای نمای سازه پیش ساخته خود می‌توانید طبق نظر کارشناسان تیم کانکس سپهر خاوران از نمای موجود از قبیل، نمای کامپوزیتی، ورق های گالوانیزه، فایبرگلاس و … که بیشترین کاربرد را دارد، بهره بگیرید.

نوع شیشه

اگر از ابتدا ما را تا این جای مقاله در مورد کانکس شیشه‌ ای همراهی کرده باشید، ملاحظه کردید که تا حدودی در مورد نوع شیشه به صورت گذرا اشاره نمودیم. از طرفی، اگر از این جای بحث به ما ملحق شدید در ادامه می‌توان گفت که برای امنیت و حفظ زیبایی، بهترین کار آن است که از شیشه سکوریت استفاده کنید.

دلیل پیشنهاد ما آن است که به هر دلیلی این کانکس پیش ساخته شیشه ‌ای دچار شکستگی ‌شود، به دنبال شکستگی فقط به قطعات ریزی تبدیل می‌گردد. بنابراین، این متریال برای فضایی که قرار است محل کار شما در قالب فست فود، کافی شاپ، فروشگاه، دفتر اداری- شرکتی باشد، انتخاب مطلوبی است و به هر دلیلی اگر شکستگی هم رخ دهد به هیچ شخصی صدمه جدی وارد نمی‌گردد و همه چیز به خوبی مدیریت می‌شود.

حال در بخش مطالعه و بررسی ویژگی های کیوسک شیشه ای که در انتخاب نوع شیشه مهم است، بحث رنگ این متریال و مصالح ساختمانی است. از اینرو رنگ شیشه می‌تواند بر حسب بررسی همه جوانب، یکی از رنگ هایی چون، دودی، سفید، برنزی ‌باشد. همچنین در کنار رنگ می‌توانید از طرح های برجسته در صورت درخواست برای شیشه کانکس پیش ساخته مورد نظرتان بکار برید.

از سویی برای شیشه کانکس شیشه‌ ای می‌توان علاوه بر شیشه سکوریت که پرکاربدر هستند از شیشه‌های معمولی، خودرو خم دار – ساده، میرال و… بهره برد. مطلع باشید مشتریانی که برای مراکزی چون آزمایشگاه، بیمارستان ها، مراکز نظامی – دفاعی و صنایع غذایی به دنبال کانکس شیشه‌ای می‌باشند، شیشه خودرویی مناسب است. در حالی که برای پست هایی چون نگهبانی و … اگر در پی تهیه کیوسک شیشه‌ای هستند، بهترین کار آن است که از شیشه های از نوع سکوریت و میرال استفاده نمایند.

در پایان توضیحات این آیتم، بهتر است بدانید ضخامت شیشه کانکس شیشه ‌ای می‌تواند در حدود یک الی دو سانتی متر باشد.

درب کانکس شیشه ‌ای

مدل درب کیوسک شیشه‌ای می‌تواند از نوع ریلی که در بسیاری از ادارات و سازمان ها و نهاد ها، از نزدیک شاهد آن بودید، استفاده کنید یا مدل بعدی بر حسب درخواست شما کاربران عزیز می‎‌تواند از نوع ضد سرقت باشد.

مهمترین مزایای کانکس شیشه ‌ای

کانکس شیشه ای مزایای زیادی دارد که از مهمترین آنها می توان به دید مناسب و زاویه باز نگاه اشاره کرد.

دید مناسب

همانگونه که در مقدمه هم به این مسئله اشاره کردیم، بسیاری کانکس شیشه ‌ای را انتخاب می‌کنند تا به نوعی نظر مخاطب خود را جلب نمایند و آنان را از نوع خدمات و محصولاتی که عرضه می‌کنند باخبر سازند. از طرفی افرادی هم که در داخل کانکس شیشه ای حضور دارند به محیط بیرون اشراف کامل داشته باشند.

اگر قرار است از این فضای مسقف برای فعالیت های اداری استفاده شود، کیوسک شیشه‌ای می‌تواند مناسب ترین گزینه باشد، چرا که در این حالت مدیریت بر نحوه عملکرد کارکنان در همان فضا نظارت کامل دارد. از سویی، به جهت اینکه یک یا چند ضلع کانکس شیشه ‌ای را شیشه فراگرفته، کارکنان می‌تواند از محیط و فضای بیرون در صورت سرسبز و خوش منظره بودن، هم بهره مند شوند.

به جهت دید مناسب این کانکس پیش ساخته لوکس، گاهی برخی خریداران بر حسب هدف و موقعیت شغلی خود در نظر دارند از آن به عنوان کانکس نگهبانی استفاده نمایند.

در صورتی که قرار است از این مزیت برای فضاهایی از جمله کانکس فروشگاهی استفاده شود، می‌تواند انتخاب ایده‌آلی به حساب آید، چرا که مشتریان با دید کافی و مناسب به محصول یا کالای مورد نظر، آن را برای خرید انتخاب و به فروشنده محصول مورد نظر را نشان می‌دهد.

طراحی کانکس شیشه ‌ای

طراحی کیوسک شیشه‌ای بایستی به گونه‌ای باشد که با توجه به نوع دیواره سازه پیش ساخته (شیشه سکوریت)در حین زیبایی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد. متخصصان تیم کانکس سپهر خاوران در بخش طراحی و تولید کانکس شیشه ‌ای با استفاده از نرم افزارهای طراحی نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی ونیز مواد اولیه مرغوب به دنبال بهترین ها برای شما مخاطبین ارجمند می‌باشند.

در این میان، پس از اتمام بررسی مهمترین ویژگی های کانکس شیشه ای، در ادامه قصد داریم انواع کاربردهای این نوع از کانکس پیش ساخته را برایتان بیان کنیم. پس همچنان از خواندن مابقی مطالب غافل نشوید.

کانکس شیشه ای دست دوم :

یکی از مهترین خدمات ققنوس کانکس خاورمیانه خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر دست دوم می باشد . بدین صورت که بعد از اینکه کانکس های فرسوده یا کانکس شیشه ای دست دوم فروشنده توسط ما خریداری شود ، به کارگاه انتقال می دهیم و به صورت کامل آن را مورد بررسی و بازسازی قرار می دهیم و در مواقعی که مشتریان از ما درخواست کانکس شیشه ای دست دوم می کنند با بهترین قیمت و پیشنهاد به آنها ارائه می کنیم .

قیمت به صرفه برای خرید کانکس دست دوم شیشه ای همیشه می تواند ترغیب کننده باشد تا شما بهترین تصمیم را بگیرید . برای صرفه جویی در صرف هزینه می توانید از کانکس شیشه ای دست دوم استفاده کنید .

 

کاربری های که مناسب کانکس شیشه ای نیست

قبل از اقدام به تهیه یا سفارش ساخت کانکس شیشه ای لازم است به نکات زیر توجه فرمائید:
۱. این سازه به دلیل دارا بودن جداره های شیشه ای در مقایسه با دیگر سازه ها دارای پرت انرژی بیشتری بوده و حتی در صورت دوجداره بودن شیشه ها نیز گزینه مناسبی برای شرایط اقلیمی سخت نمی باشد. از این رو اگر یکی از اولین اولویت های شما حفظ دمای محیط داخلی بوده و یا قصد استفاده از کانکس در مناطق سرد یا گرم و خشک را دارید پیشنهاد می کنیم از کانکس پانلی که کمترین میزان اتلاف انرژی را دارد استفاده نمائید.
۲. در مکان هایی که امکان برخورد مصالح یا ماشین آلات وجود داشته مانند کارگاه های عمرانی ، استفاده از سازه های شیشه ای پیشنهاد نمی شود.
۳. بطور معمول در هنگام جابجایی کانکس شیشه ای ، بخوصوص در ابعاد بزرگ با جام های شیشه ای بزرگ می بایست شیشه ها باز و پس از جابجایی مجددا نصب شوند. پس اگر کاربری شما بگونه ای است که ممکن است نیاز باشد تا سازه را بطور مدام جابجا نمائید این بازکردن و نصب مجدد شیشه ها هم برای شما زمانبر و هم هزینه بردار خواهد بود. از این رو بهتر است گزینه دیگری برای این منظور انتخاب نمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

خانهدرباره مامقالاتتماس با ما