کانکس انتشاراتی  چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کانکس انتشاراتی

کانکس انتشاراتی یک ساختمان پیش ساخته است که معمولاً در مشاغل و مؤسسات دانشگاهی برای راحتی کاربر ساخته می شود. از مهمترین آنها می توان به نیاز به فتوکپی ، دسترسی سریع به اینترنت و سیستم کامپیوتری، چاپ نقشه دانش آموزی و گاهی فروش لوازم التحریر مانند دفتر و کتاب از جمله مهم ترین کاربرد این سازه می باشد تا دانشجویان و مراجعین برای رفع نیاز خود مجبور به خروج از مجموعه نشوند. کانکس انتشاراتی معمولا ابعاد کوچک و ظاهری ساده دارد که در ادامه بیشتر با این سازه آشنا خواهیم شد.

امروزه کانکس ها در همه شهرها تحت عناوین مختلف قابل مشاهده می باشند. ساختمان های پیش ساخته در مشاغل مختلف به عنوان کانکس شهرداری، کانکس فروشگاهی، کانکس گل فروشی، کانکس انتشاراتی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی و سفارش کانکس انتشاراتی

یکی از کاربردی ترین طرح های ساده برای راه اندازی و استفاده در هر مکانی این نوع کانکس است. اکثر موسسات از این نوع سازه ها استفاده می کنند تا دانشجویان بتوانند به راحتی به نیازهای علمی خود دسترسی داشته باشند. به طور معمول، کانکس انتشاراتی، با انواع دستگاه های فتوکپی، چندین دستگاه کامپیوتری و لوازمی مرتبط مجهز می شود. کانکس انتشاراتی دارای چند ویژگی است که استفاده از آن را برای این کار ساده تر می کند.

ویژگی های کانکس انتشاراتی

ویژگی های کانکس انتشاراتی

نام کانکس بیشتر تداعی کننده یک کانکس ویلایی است و تصاویری از یک منطقه مسکونی دوست داشتنی را تداعی می کند. با این حال، کانکس ها به دلیل ساخت سریع و نصب ساده در اکثر مکان ها برای کاربردهای مختلف قابل استفاده هستند. کانکس های انتشاراتی نوع خاصی از کانکس است که به دلیل طراحی بیرونی و نمای داخلی آن به این نام خوانده می شوند. ممکن است این موارد را به عنوان برخی از ویژگی های این نوع کانکس ذکر کنیم.

 • فضای داخلی کانکس های انتشاراتی از قفسه هایی ساخته شده است که از سه طرف زیر سقف امتداد دارند.
 • تنها قسمت درب داخل این قسمت فاقد قفسه است.
 • کتاب ها و نشریات در این قفسه ها نگهداری می شود.
 • این کانکس ها را می توان برای حمل و نقل مجهز به چرخ و متحرک طراحی کرد.
 • در این نوع کانکس ها درب معمولاً لولایی یا کرکره ای است.
 • درز های کانکس های انتشاراتی با مواد خاصی مهر و موم شده اند تا آلاینده های بیرونی وارد داخل نشوند.
 • بسیاری از افراد به دلیل ظاهر زیبای بیرونی این کانکس ها جذب آن می شوند.
 • این نوع آپارتمان دارای سیستم تهویه، سیستم برق و امکانات رفاهی متعدد می باشد.
 • نمای بیرون کانکس نیز قابل نورپردازی و روشنایی است.

انواع کانکس های انتشاراتی

در زمینه انوع کانکس های انتشاراتی، چند نوع مختلف وجود دارد. البته ممکن است همچنان نوع‌های دیگری نیز وجود داشته باشد. در هر صورت، این چند نوع معمولی و معروف است:

1.کانکس کتابخانه ای:

این نوع کانکس ‌ها برای استفاده در کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی کاربرد دارند. طراحی آن‌ ها به گونه‌ای است که بتوانند کتاب ‌ها و منابع دیگر را به خوبی نگهداری نمایند.

2. کانکس نمایشگاهی:

این نوع کانکس‌ ها برای استفاده در نمایشگاه‌ ها، کنفرانس ‌ها و رویداد های فرهنگی و هنری مناسب هستند. آن ‌ها در ارائه اثر های هنری، کتاب‌ ها، محصولات صوتی و تصویری و… نقش مهمی دارند.

3. کانکس فروشگاهی:

این نوع کانکس ‌ها معمولاً برای استفاده در نمایشگاه‌ ها، بازار ها و فروشگاه ‌های موقت طراحی شده‌اند. آن ‌ها به عنوان فضایی موقت برای عرضه محصولات، صنایع دستی، لوازم جانبی و سایر کالاها استفاده می ‌شوند.

انواع کانکس های انتشاراتی

کانکس های انتشاراتی در کجا نصب می شود؟

کانکس انتشاراتی یک محیط قابل حمل است که به عنوان مکانی برای فعالیت  های انتشاراتی و نشر کتاب  ها و محصولات چاپی استفاده می  شود. این کانکس  ها معمولاً در رویدادها، نمایشگاه  ها، کتابفروشی  ها و مکان  های دیگری که به موقتیت و قابل حملیت نیاز دارند، استفاده می  شوند.

کانکس های انتشاراتی معمولاً دارای فضایی مناسب برای نمایش و عرضه کتب، نشریات، مجلات و محصولات دیگر انتشاراتی هستند. طراحی داخلی آنها بر اساس نیاز های انتشاراتی انجام می  شود و می  توانند دارای قفسه  ها، میزها، استندها و نمایشگرهای مختلف باشند.

با استفاده از کانکس انتشاراتی، انتشارات و ناشران می  توانند به راحتی در محیط  های مختلف حضور داشته باشند و محصولات خود را به مخاطبان نمایش دهند.

استفاده از کانکس انتشاراتی می تواند به ناشران کمک کند تا به صورت موقتی و مقرون به صرفه در مکان های مختلف حضور داشته باشند و از فرصت   های بازاریابی و فروش بهره  برداری کنند.

کانکس انتشاراتی باید در مکان های خاص نصب شود تا جذاب ترین و موثرترین باشد. آنها معمولاً این نوع سازه ها را در مناطق شلوغ و پرتردد برای این منظور ایجاد می کنند. علاوه بر فضا های داخلی دانشگاه ها، نصب این ساختمان ها در فضا های نمایشگاهی تاثیر بسزایی دارد و افراد علاقه مند به مطالعه و ادبیات را به سمت خود می کشاند.

مزایای کانکس های انتشاراتی

مانند سایر کانکس ها، این کانکس می تواند بسیار سریعتر از سازه های معمولی و سنتی ساخته و اجرا شود. بسیاری از افراد به دلیل هزینه کم و ساخت سریع به این نوع سازه علاقه مند هستند. ضخامت حدود 4 سانتی متر و مقاومت زیاد در برابر انواع آسیب های محیطی و طبیعی دو مزیت اضافی این نوع کانکس ساندویچ پنل است. ساختار فوق العاده قابل حمل و سبک است و نصب و استفاده از آن را در هر مکانی ساده می کند. شما می توانید از انواع تاسیسات مانند لوله کشی و تهویه مطبوع در این سازه ها استفاده کنید.

عوامل موثر بر قیمت کانکس انتشاراتی

مانند سایر ساختمان ها، این نوع سازه دارای اندازه ها و طرح های بسیاری است. در نتیجه، به همین علت عوامل مختلفی بر قیمت کانکس انتشاراتی تأثیر می گذارد.

بسته به جایی که از آن استفاده می شود، اندازه این نوع کانکس اغلب از 2 در 2  تا بزرگتر متغیر است. با این حال، این کانکس ها معمولاً در اندازه های کمتر از 15 متر ساخته نمی شوند.

برای جذب مخاطب بیشتر، برای طراحی کانکس انتشاراتی از انواع طرح های زیبا و جذاب استفاده می کنند.

 • جنس بدنه و سقف
 • نوع عایق بندی
 • در این کانکس ها می توانید از انواع قفسه بندی های ساخته شده از مواد مختلف استفاده کنید.
 • – نوع امکانات به کار رفته در کانکس ها
 • تعداد پنجره ها و سبک درهای این کانکس و را می توان با انواع درب به صورت کرکره و یا لولایی طراحی کرد.

مزایای کانکس های انتشاراتی

مشخصات کانکس انتشاراتی

ممکن است براساس اندازه مجموعه و تعداد بازدیدکنندگان، ابعاد متفاوتی برای کانکس انتشاراتی مورد نیاز باشد. به عنوان مثال، در دانشگاهی که تعداد زیادی دانشجو وجود دارد، حداقل فضای مورد نیاز برای این کار نباید کمتر از 15 متر مربع باشد، اما در یک کسب و کار یا سازمانی که مشتری کمتری دارد، احتمالاً یک کیوسک 2×2 متری شبیه به کانکس نگهبانی کافی است. . ویژگی های دیگر این ساختمان کاملاً عمومی است و مانند سایر ساختمان های پیش ساخته، دارای در و پنجره، سیستم تلفن و برق، نورپردازی و رنگ بدنه بیرونی است که تا حدی با سلیقه و میزان پولی که دارید، مشخص می شود.

نحوه خرید کانکس انتشاراتی از ققنونس کانکس

کانکس انتشاراتی را می توان به دو صورت سفارش داد. ابتدا مکان ایده آل را برای قرارگیری آن در مجموعه تعیین می کنیم و اندازه گیری های دقیقی از آن انجام می دهیم. اکنون، با گشت و گذار در اینترنت و سایت های خرید کانکس، به نمونه های متعدد آنها نگاه کنید، سپس بهترین را انتخاب کنید. در صورتی که حیاط یا محوطه مجتمع شما به گونه ای قرار گرفته باشد که امکان جابجایی ساخت و ساز در داخل وجود نداشته باشد. برای جلوگیری از مشکلات حمل و نقل، با تولیدکنندگان و کارشناسان فنی کانکس انتشاراتی تماس بگیرید و از آنها بخواهید که سازه را در محل شما نصب کنند. همانطور که قبلا گفته شد، سعی کنید رنگ و طرحی را انتخاب کنید که از نظر بصری جذاب باشد و با فضای کاری شما هماهنگ باشد. از طرفی دیگر این امر حق انتخاب زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

برای خرید کانکس انتشاراتی و همچنین مشاهده قیمت کانکس اداری و یا قیمت کانکس ماینینگ می توانید از وب سایت ما استفاده کنید. کارشناسان فروش این وب سایت آماده پاسخگویی به شما هستند. برای اطلاع از نحوه خرید کانکس انتشاراتی با ابعاد مورد نیاز، می توانید به این وب سایت نیز مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *